Server Nedir?

Bir server, merkezi bir depo olarak hareket etmek ve donanım erişimi, disk alanı, yazıcı erişimi vb. gibi çeşitli kaynakların sağlanmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir bilgisayardır. ağdaki diğer bilgisayarların sistem ile bağlantı kurması sayesinde içerisine dosya yükleyebilir internet ortamında paylaşabilirsiniz.

Server, dilimizde Sunucu olarak kullanılmaktadır.

Sunucunun farkı nedir?

Bir sunucu, donanım olarak bir masaüstü bilgisayar’dan farklı olmayabilir, ancak gerçekleştirdiği işlevsellik onu diğer bilgisayarlardan açıkça ayırır. Ağ sunucuları, yönetim etrafında toplananlar da dahil olmak üzere sistem yöneticileri için farklı görevlerin basitleştirilmesine yardımcı olur.
Herhangi bir yapılandırma veya güvenlik güncellemesi, ağa bağlı farklı bilgisayarlara tek tek geçmek yerine bir ağ sunucusuna uygulanabilir.

Sunucu seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Ağdaki kullanıcı sayısı sunucu seçerken dikkat edilmesi gereken en temel faktörlerdendir.
Kullanılan ağın kullanmak istediğiniz işe uygun olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
Kısa bir süre sonra büyüme gibi bir planınız var ise buna göre sunucu seçmeniz ekonomik olarak sizi etkileyecektir.


Ağ sunucularının özellikleri:

Depolama: Bilgisayarlara daha fazla bellek ve depolama kapasitesi sağlanır ve ayrıca farklı istemci isteklerini işlemek için ek işlemler yapmak üzere yapılandırılır. Bunun için depolamanın size uygun bir şekilde seçilmesi ileride doğabilecek sorunların da önüne geçer.

Ram: Rastgele erişimli hafıza (İng. İngilizce: Random Access MemoryRAM) mikroişlemcili sistemlerde kullanılan ve genellikle çalışma verilerini ve makine kodunu depolamak için kullanılan herhangi bir sırada okunabilen ve değiştirilebilen bir tür veri deposudur. Ram sisteminizin hızı ve önbellek özelliği için çok önemlidir sunucu içerisinde yapılan işlemlerin kapasitesine göre Ram seçimi yapmalısınız.

İşletim sistemi: Sunucunuz içerisinde yapmak istediğiniz işleme göre farklı işletim sistemi tercihleri yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Daha sonradan sorun yaşamamak için öncelikle kendi ağınız üzerinden test yaptıktan sonra size uygun olan sunucu için talep oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz Sunucu Kurulumu

Ücretsiz Sunucu Kurulumu

Sunucu kurulumu ve tüm konfigürasyonlar, teknik ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yapılır.

XEON İşlemci

XEON İşlemci Performansı

Intel’in veri merkezleri için ürettiği XEON işlemciler ile yüksek performans ve verimlilik elde edin.

TIER III Veri Merkezi

Eş Zamanlı Bakım Yapılabilme – Tier III veri merkezi, ekipman değişimi ve bakımı için herhangi bir kapatma gerektirmez. Tier II’nin yedek kritik bileşenlerine güç ve soğutma için yedek dağıtım yolu eklenir böylece BT işleme ortamını desteklemek için gereken her bileşen BT operasyonunu etkilemeden kapatılabilir ve bunların bakımı yapılabilir.

%99.9 Uptime Oranı

%99.9 Uptime Oranı

Yüksek uptime oranı ile kiralık sunucunuzu, erişim sorunu yaşamadan, kesintisiz olarak yönetin.

Tamamı Size Özel Kaynaklar

Tamamı Size Özel Kaynaklar

Bulut ve fiziksel sunucularda sunulan kaynakların tamamı, paylaşımsız olarak size rezervedir.

Sunucularımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve size özel sunucuyu oluşturmak için iletişime geçebilirsiniz.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir